Anasayfa


TEŞEKKÜRLER...

RADTEK2019 KONGRESİ 27-30 Nisan tarihlerinde İZMİR-Çeşme'de Altınyunus otel'de gerçekleşti. 30 civarında davetli konuşmacı radyoloji ile ilgili bir çok konuda sunumlar yaptı. 

Kongrenin 1. gününde Türkiye'de Sağlık Sistemi'de Neler Oluyor' konulu panelde Prof. Dr. Kayıhan PALA ''Tüm yönleriyle Şehir Hastaneleri''
Prof. Dr. Funda BARLIK OBUZ ''Sağlıkta Şiddet''
Gazeteci Sibel BAHÇETEPE ''Sağlık ve Basın'' konusunda sunumlar yapıldı.

2.3.ve 4. günler bilimsel oturumlarımız devam etmiştir. 
''RADYOLOJİDE MESLEK SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ '' konulu oturumda Prof. Dr. Bülent TEKİNSOY'un moderatörlüğünde Prof. Dr. Tamer KAYA. Prof. Dr. M. Olcay ÇİZMELİ ve Heybet ASLANOĞLU radyolojide yaşanan mesleki sorunlara ilişkin açıklamalarda bulundular ve salondaki dinleyicilerin sorularını yanıtladılar.
toplantı öncesinde yapılan anket çalışmasında ve salondaki dinleyicilerin görüşleri dikkate alındığında radyolojideki en önemli üç sorun şöyle belirlenmiştir. 
1- İşsizlik-iş güvencesi taşeronlaşma ve istihdam sorunu
2- iş yükünün fazla olmasına karşın ücretlerin yetersiz olması
3- Eğitimin süresinin az olması ve eğitimin katiletsinin düşük olması  olarak belirlenmiştir.

Prof. Dr. Tamer KAYA'nın başkanlığında yapılan RADTEK2019 KONGRESİ katılımcılarımızın katıldığı sosyal programda halaylarla son bulmuştur. 

Kongremizin organizasyonunda emek veren katkı sunan ve katılım sağlayan tüm hocalarımıza ve meslektaşlarımıza firmalara ve turkon turizm çalışanlarına şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi iletiyoruz.  

RADTEK2020 buluşmak dileği ile....

TÜMRAD-DER YÖNETİM KURULU

Kongre ile ilgili Resimlere ulaşmak için tıklayınız
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret24275